Menu

بررسی کابل نسوز و معرفی مزایا و معایب آن

کابل نسوز سیلیکونی

 

احتمالا شما هم از کسانی باشید که می خواهید بدانید سیم و کابل نسوز چه فرقی دارند و هر کدام چه کاربردی دارند. به کدام یک کابل گفته می شود و به کدام یک سیم. ما در قسمت سیم نسوز کامل در رابطه با آن صحبت کرده ایم. در ادامه با همراه باشید که کاملا کابل نسوز را بررسی میکنیم و فرق بین سیم و کابل نسوز را چک می کنیم.

بررسی کابل نسوز

کابل نسوز سیم های مقاومی هستند که در برابر حرارت های بسیار زیاد بادوام هستند و آتش نمی گیرند. و علاوه بر آتش مقاوت خوبی در برابر شرایط جوی نامناسب، شیمایی، اشعه ماوراء بنفش هم دارد. جنس این نوع کابل های از سیلیکون است.

مقاومت سیلیکون در برابر دما بسیار زیاد است، بین منفی 60 تا 250 درجه هم تخمین زده شده. در جدول تناوبی سیلیکون یک شبه فلز محسوب می شود و با نماد si  نمایش داده می شود.

 

"<yoastmark

 

مزایای استفاده از سیم و کابل نسوز سیلیکونی

  • مقاومت بسیار خوب در برابر نوسان ها در ولتاژ بالا
  • تحمل دمای بالا تا 250 درجه
  • دارای انعطاف پذیری بالا
  • مقاوم در برابر رطوبت و خشکی
  • نداشتن گاز های سمی مثل گازهای اسیدی هالوژن
  • در آتش سوزی شعله ور نمی شود

با تمام این مزایایی که گفته شد کابل تنها عیبی که دارد این است که، در محیط زیست تجزیه نمی شود و به همین دلیل از نظر استاندارد های جهانی خیلی توصیه نمی شود.

 

کاربرد کابل نسوز

کاربرد استفاده از کابل های نسوز سیلیکونی بسیار زیاد است و  یکی از دلایلی که خیلی طرفدار دارد به دلیل وجود سیلیکون در کابل است. و از جمله استفاده های این کابل در راه آهن، مترو، صنایع نظامی و پزشکی، صنایع الکترونیکی، هواپیمایی و گرمایشی اشاره کرد.

چه عوامی در قیمت کابل نسوز تاثیر دارد؟

کابل سیلیکونی به دلیل استفاده زیاد و دارای انواع مختلف و در کیفیت های مختلف، قیمت های متفاوتی را دارد. و همین امر باعث شده که شما باید هنگام خرید دقت زیادی داشته باشید. و به همین دلیل شما نباید قیمت را فدای کیفیت بکنید و نتوانی یک کابل خوب تهیه کنید.

به دلیل تحریم های چند ساله اخیر و تغییر قیمت های مواد اولیه مثل مس در قیمت نهایی کابل تاثیر زیادی گذاشته است.

قیمت کابل  سیلیکونی بستگی به دو عامل مهم دارد: جنس سیلیکون استفاه شده در کابل  و دیگری قیمت مس و در بازار، شما میتوانید در اندازه و مختلف و با قیمت های متفاوت تهیه کنید.

 

"<yoastmark

 

در خرید کابل نسوز سلیکونی به چه مواردی باید دقت کرد؟

هنگام خرید کابل سیلیکونی باید به گرید کابل دقت کنید که شما چه گریدی را میخواهید. و احتمال دارد شما کابلی را بخرید که از گرید آن خبر ندارید و احتمال دارد که کابل شما در دمای بالا بسوزد حتی خسارت جدی در پروژه شما وارد شود.

گرید سیلیکون با روش های مختلفی اندازه گیری می شود. و هر چقدر درصد استفاده سیلیکون در کابل بیشتر باشد مقاوت آن هم بیشتر خواهد شد. پس حتما حواستان باشد هنگام خرید کابل ار گرید آن اطلاع داشته باشید.

در نتیجه

در این صفحه ما شما را به صورت کامل با کابل نسوز سیلیکونی آشنا کردیم. و از نحوی خرید تا کیفیت یک کابل را با هم بررسی کردیم. و نکته ای که شما باید رعایت بکنید این است که حتما در پروژه هایی که دارید حتما از سیم ها و کابل های سیلیکونی استفاده بکنید تا در مواقع بحرانی امنیت جانی شما در خطر نباشد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now